بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی با شعار ” صنعت نفت، تولید فناورانه و مصرف بهینه” در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرسی مهندسی ایران، در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی ۱۵۰۰ شرکت داخلی و ۲۰۰ شرکت خارجی از ۱۳ کشور مختلف حضور داشتند.

در این رویداد بزرگ شرکت بازرسی مهندسی ایران در غرفه خود میزبان مدیران ارشد، مدیران فنی و کارشناسان شرکت های مختلف عرصه نفت، گاز ، پتروشیمی و سایر صنایع وابسته بود و بستر آشنایی و همکاری های خوبی بین شرکت بازرسی مهندسی ایران و مهمانان مذکور برقرار شد.

این نمایشگاه در عصر روز شنبه ۳۰ اردیبهشت به کار خود پایان داد.

 162 total views,  18 views today

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرسی مهندسی ایران، محمدرضا اویسی مدیرعامل شرکت iei  روز سه شنبه دهم آبان در حاشیه جلسه هماهنگی با مدیرعامل شرکت آسیاناما از روند بازرسی حین تولید و پس از تولید مخازن CNG  و سایر مخازن صنعتی این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده این مخازن در ایران بازدید نمود.

وی ضمن بازدید از روند کاری بازرسان، در گفتگویی صمیمانه مشکلات و چالشهای کاری ایشان را جویا شدند.

لینک مرتبط: https://ieico.com/%d9%85%d8%b9%db%8c%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%a7%d9%86%d8%b1%da%98%db%8c/

و https://asianama.net/fa/

 بازدید مدیر عامل شرکت بازرسی مهندسی ایران از شرکت آسیاناما

 1,508 total views,  16 views today

دوستان و همکاران ارجمند
 همانگونه که در شعار  روز جهانی استاندارد امسال تاکید شده،”جهانی بهتر” در سایه  همکاری، همدلی و عدالت و مساوات در تعامل با همه کشورهای  عضو به دست می آید.  سهم تمامی انسان ها از محیط زیست و هوای پاک و منابع ارزشمند زمین یکسان است و وظیفه ما یافتن و اجرای راه حل ها و راهبردهای پایدار برای حراست از این منابع گرانمایه حیات می باشد.
استانداردها حاصل گفتگو ، اجماع و فعالیت مشترک ما و هزاران کارشناس مستقل در سراسر دنیا برای پاسداری از این هدف است. استانداردها زبان ما در تعامل با جهان هستند و با ارایه راه کارهای پایدار از طریق استانداردها می توانیم منابع محدود سیاره مان را تقویت کرده و برای نسل آینده به یادگار باقی بگذاریم.
 این امر محقق نمی گردد مگر با عدالت گستری و امکان مشارکت و تعامل کشورها ، اعم از توسعه یافته و در حال توسعه، در تدوین راه حل های پایدار که همانا کلید تضمین دستیابی و تحقق  همه  جانبه ی  توسعه پایدار  است.

صمیمانه روز جهانی استاندارد ۲۰۲۲ با شعار” چشم انداز مشترک برای جهانی بهتر” را به شما تبریک گفته، برایتان آرزوی  موفقیت در انجام رسالت ارزشمندتان دارم.
دکتر مهدی اسلام پناه
رییس سازمان ملی استاندارد ایران

( پیام رییس سازمان ملی استاندارد بمناسبت روز جهانی استاندارد )

لینک مرتبط: https://ieico.com/ و https://www.inso.gov.ir/portal/home/?845658/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C

پیام رییس سازمان ملی استاندارد بمناسبت روز جهانی استاندارد

 1,084 total views,  8 views today

امروزه نقش مهم و تاثیرگذار استاندارد در نیل به اهداف اقتصادی و کلان کشور در توسعه پایدار، رونق اقتصادی، تولید دانش محور و خودکفایی ملی بر کسی پوشیده نیست. ( پیام مدیرکل استاندارد استان تهران به مناسبت روز جهانی استاندارد )

با استقرار دولت مردمی سیزدهم و در دوره تحولی، سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان مرجع رسمی نظارت بر کیفیت کالاها و خدمات، با مبنا قراردادن سیاست‌های کلی نظام ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، تلاش نموده تا با مردمی سازی استاندارد، نقش موثری را در ترغیب مردم نسبت به استفاده از کالای باکیفیت ایرانی و همچنین، ارتقاء سطح زندگی در پرتو کیفی سازی کالاها و خدمات ایفا نماید.

از این رو سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان مدعی العموم کیفیت کالا و خدمات در راستای صیانت از حقوق مردم مطابق با منویات متعالی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و اهداف عالیه دولت کریمه علاوه بر اقدامات گذشته و وظایف مطروحه، در دوره تحولی به استاندارد سازی خدمات نیز توجه نموده و اقدامات شایسته‌ای را صورت داده؛ چراکه معتقدیم خدمات خوب حق مردم است و رعایت الزامات استاندارد حق الناس است.

به امید آنکه مجموعه اقدامات و فعالیت‌های اداره کل استاندارد استان تهران موجبات رضایت‌مندی مردم عزیز و همه‌ی ولی نعمتان انقلاب اسلامی به ویژه مردم شریف استان تهران را فراهم آورد.

( پیام مدیرکل استاندارد استان تهران به مناسبت روز جهانی استاندارد )

لینک مرتبط: https://ieico.com/ و https://www.inso.gov.ir/portal/home/?845658/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C

پیام مدیرکل استاندارد استان تهران به مناسبت روز جهانی استاندارد

 1,772 total views,  4 views today

عباس نوری، مدیرکل استاندارد استان تهران از صدور ۸۳۰۰ گواهینامه تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت : صدور پروانه پایان کار از سوی شهرداری‌ها برای کلیه ساختمان‌های دارای آسانسور، منوط به اخذ گواهینامه تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور از اداره‌کل استاندارد استان است. ( صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور )

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان تهران، یکی از شرح وظایف ادارات‌کل استاندارد استان‌ها نظارت بر کیفیت و ایمنی خدمات آسانسور از طریق شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده است و در صورت تایید ایمنی و عملکرد آسانسور توسط شرکت بازرسی، اداره‌کل استاندارد استان گواهینامه تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور را صادر می‌کند.

دبیر شورای استاندارد استان افزود: شهروندان، مالکان، مهندسان و انبوه‌سازان به منظور رعایت الزامات فنی، تامین ایمنی تجهیزات نصب شده و پیشگیری از بروز اشکال در فرایند صدور پایان کار ساختمان، باید فقط با شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور صادره از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قرارداد منعقد کنند.

نوری به کلیه مالکان ساختمان‌ها هشدار داد: تاییدیه‌های آسانسور دارای اعتبار یکساله است و در صورت اتمام اعتبار گواهینامه‌های مذکور، مالک یا بهره‌بردار یا شرکت سرویس و نگهداری آسانسور، باید با مراجعه به سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به آدرس lift.inso.gov.ir نسبت به ارائه درخواست بازرسی ادواری اقدام نماید و در صورت عدم انجام بازرسی ادواری سالیانه، مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی به عهده مالکان، مدیران ساختمان و شرکت طرف قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور مربوطه خواهد بود.

این مقام مسؤول در پایان،  به شهروندان توصیه کرد: با توجه به دستور ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، از سال ۱۳۹۶ نصب پلاک شناسه آسانسور در داخل کابین آسانسورها الزامی است؛ لذا شهروندان و کاربران آسانسور می‌توانند شناسه ملی آسانسور را به سامانه پیامکی سازمان ملی استاندارد با شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال نموده و  اطلاعاتی مثل نام و مشخصات شرکت بازرسی، نام و مشخصات شرکت فروشنده و تاریخ انقضای تأییدیه بازرسی آسانسور مورد نظر را دریافت نمایند. ( صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور )

لینک مرتبط: https://ieico.com/services/lift-escalator-inspection/

https://tehran.inso.gov.ir/portal/home/

صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور
صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور

 1,308 total views,  8 views today

برخورد قانونی با تولیدکنندگان رنگ غیراستاندارد در تهران

توقیف تولید رنگ غیراستاندارد

بازرسان استاندارد در جریان بازرسی از واحدهای تولیدی در استان تهران، یک واحد تولیدکننده رنگ کنیتکس با نشان استاندارد جعلی و نام تجاری “جهان کنیتکس” و سه واحد تولیدکننده فرآورده‌های رنگ و چسب چوب فاقد پروانه کاربرد علامت استاندارد را شناسایی و فرآورده‌های آنها را توقیف کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، در بازرسی از واحدهای تولیدی، یک واحد تولیدکننده فرآورده رنگ کنیتکس با نام تجاری جهان کنیتکس را به دلیل جعل علامت استاندارد و سه واحد دیگر با نام‌های تجاری ” پارس اطلس اکسیرفام” (برای فرآورده‌های رنگ آستری بر پایه رزین آلکید و اکسید آهن، رنگ رویه و میانی اپوکسی پلی آمید، رنگ روغنی مات آلکیدی، پوشش زیرین و رنگ رویه نیمه براق آلکیدی)،”  نویان تجارت یاس” ( برای فرآورده‌های رنگ آستری بر پایه رزین آلکید و اکسید آهن، پوشش زیرین و پوشرنگ امولسیونی برپایه رزین پلی وینیل استات (برای فرآورده‌های رنگ پلاستیک و نیمه‌پلاستیک)) و ” نوین آتش” (فرآورده‌های چسب چوب، رنگ رویه نیمه براق آلکیدی و پوشش زیرین)، را بدلیل تولید غیرمجاز و نداشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد، توقیف و پرونده آنها برای رسیدگی قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

گفتنی است، رنگ مشمول مقررات استاندارد اجباری است و تولیدکنندگان باید قبل از تولید، برای اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اقدام کنند. در حال حاضر تعداد ۷۰ واحد تولیدکننده انواع فرآورده رنگ در استان تهران دارای مجوز استاندارد معتبر از این اداره‌کل هستند.

توقیف تولید رنگ غیراستاندارد

لینک مرتبط:

https://ieico.com/services/commodity-inspection/

https://tehran.inso.gov.ir/portal/home/

توقیف تولید رنگ غیراستاندارد

 868 total views,  2 views today

مدیرکل استاندارد استان تهران از توقیف و جمع‌آوری ۸۱۹ دستگاه لوازم خانگی بی‌کیفیت و فاقد علامت استاندارد در ۵ ماهه امسال در تهران خبر داد و گفت: در این مدت، به دلیل بی‌کیفیتی و نقص در فرآیند تولید، ۶۵ پروانه استاندارد لوازم خانگی ابطال و ۲۶ مورد تعلیق شده‌است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، عباس نوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در پنج ماهه اول امسال، ۸۱۹ دستگاه فرآورده بی‌کیفیت و فاقد علامت استاندارد در صنعت لوازم خانگی برقی و گازی اعم از هود اجاق خوراک پزی، اجاق گاز، آون توستر، فر برقی، کابین برودتی و کولر آبی، توقیف و جمع‌آوری و به مراجع قانونی ارجاع شده است.

به گفته وی بر اساس آمار و با توجه به حساسیت مقام معظم رهبری در حوزه لوازم خانگی و حمایت از تولید با کیفیت، نظارت‌ها و تمرکز این اداره‌کل در این حوزه نسبت به سال گذشته،۳۰ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول مهمترین عوامل برخورد با متخلفان را نداشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد و جعل آن و بی‌کیفیتی محصولات در آزمون بر اساس الزامات استاندارد ملی عنوان‌کرد و گفت: در پنج ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ به دلیل بی‌کیفیتی محصول و نقص در فرآیند تولید، تعداد ۶۵ پروانه استاندارد لوازم خانگی ابطال و ۲۶ مورد تعلیق شده است.

نوری در پایان در پاسخ به اینکه چه برخوردی با متخلفان صورت گرفته، تصریح کرد: از جمله اقدامات اداره‌کل در این خصوص، تعلیق یا ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد متخلفان، معرفی آن‌ها به مراجع قانونی و اعمال جرایم نقدی و غیرنقدی است.

لینک مرتبط: https://ieico.com/services/commodity-inspection/

لینک مرتبط: https://tehran.inso.gov.ir/portal/home/

توقیف لوازم خانگی غیر استاندارد

 866 total views,  2 views today

تاسیسات شارژ سیلندر گاز مایع غیراستاندارد در شهرری به دادگاه معرفی شد

( تاسیسات گاز مایع غیر استاندارد ) : عباس نوری، مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: بهره‌برداران تاسیسات سیلندرپرکنی باید برای فعالیت، نسبت به استانداردسازی اقدام نموده و از اداره‌کل استاندارد استان تهران، پروانه استاندارد دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، سه جایگاه تاسیسات سیلندر گاز مایع غیراستاندارد در شهرری، بدلیل فعالیت بدون اخذ مجوز استاندارد، به دادگاه معرفی شدند.

مدیرکل استاندارد استان تهران در این خصوص توضیح داد: بر طبق استعلام صورت‌گرفته از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران- منطقه تهران، شهرستان ری با داشتن ۶  تاسیسات سیلندر پرکنی فعال، عمده‌ترین شهرستان استان  به لحاظ تعداد تاسیسات عرضه گاز طبیعی مایع است؛ که از این تعداد ۳ تاسیسات سیلندرپرکنی مستقر در شهرستان ری با نام‌های رویال گاز ، بوتا گاز و محمود آباد خاورشهر غیراستاندارد بوده و به دلیل عدم اقدام برای اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد، به دادستانی شهرری معرفی شدند.

عباس نوری با تاکید بر اینکه باید تمامی مالکان این تاسیسات باید نسبت به ایمن‌سازی و احراز الزامات استاندارد اقدام کنند، به تمامی دارندگان تاسیسات سیلندرپرکنی گاز مایع در سطح استان هشدار داد: در صورت عدم اقدام به استانداردسازی در اسرع وقت، به مرجع قضایی معرفی خواهند شد و باید بابت ترک فعل صورت گرفته پاسخگو باشند.

گفتنی است، در استان تهران تاکنون ۷ واحد شارژ سیلندر گاز مایع موفق به اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای خدمت مذکور شده‌اند.

لینک داخلی: : https://ieico.com/services/industrial-equipment-inspection/cng/

منبع خبر: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home/?NEWS/18634/781294/908577/%D8%AA%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98-%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%AF

تاسیسات شارژ سیلندر گاز مایع غیراستاندارد در شهرری به دادگاه معرفی شد

 1,100 total views,  2 views today

فروشگاه‌های اینترنتی

مدیرکل استاندارد استان تهران از ممنوعیت عرضه و توزیع کالاهای غیراستاندارد در فروشگاه‌های اینترنتی خبر داد و گفت: با تخلف  فروشندگان اینترنتی از طریق نظارت دقیق و همه جانبه، به صورت جدی برخورد می‌کنیم.

قابل توجه فروشگاههای اینترنتی : عباس نوری در تشریح این خبر گفت: به استناد بند ۱۱ ماده ۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، نظارت بر حسن اجرای استانداردهای اجباری کالاها و خدمات از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران است؛ همچنین براساس ماده ۱۵ این قانون، هرگاه اجرای استاندارد در مورد کالاها و خدماتی، اجباری اعلام شود، تولید، تمرکز، توزیع و فروش اینگونه کالاها و خدمات بدون علامت استادارد و یا بدون تایید سازمان ملی استاندارد ایران ممنوع است.

( قابل توجه فروشگاههای اینترنتی ) وی ادامه داد: به استناد قانون مذکور، و با هدف صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان، با هرگونه فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری بدون مجوز استاندارد که در فروشگاه‌های اینترنتی عرضه شود، برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

مدیرکل استاندارد استان تهران در پایان یادآور شد: شهروندان می‌توانند نسبت به ثبت شکایات خود، از طریق سامانه گویای ۱۵۱۷ اقدام نمایند.

لینک مرتبط: https://ieico.com/services/commodity-inspection

منبع خبر: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home/

قابل توجه فروشگاه های اینترنتی (فروش چه کالاهایی ممنوع است)
فروشگاه‌های اینترنتی

 833 total views

حسن فرح‌بخش، معاون ارزیابی انطباق اداره‌کل استاندارد تهران از پلمپ  6 شهربازی غیراستاندارد در اجرای طرح کنترل تابستانه مراکز تفریحی استان تهران خبر داد.

فرح‌بخش توضیح داد: کارشناسان استاندارد پس از بازدید از تجهیزات شهربازی در بوستان‌های مسکن مهر و ندایی در اسلامشهر، ری لند و خانه روشن در شهرری، زنگ تفریح در رودهن و رنگین کمان دماوند در جاده آبعلی، نسبت به پلمب تجهیزات تفریحی فاقد مجوز بهره‌برداری مستقر در این اماکن اقدام کردند.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه کلیه تجهیزات تفریحی اعم از شهربازی‌ها، کابل‌راه‌ها و مراکز تفریحی آبی مشمول استاندارد اجباری‌اند، در صورت عدم اقدام مالکان و بهره‌برداران تجهیزات تفریحی پلمب‌شده، درخصوص طی مراحل استانداردسازی و اخذ مجوز بهره‌برداری معتبر، پرونده آنها برای رسیدگی قانونی به محاکم قضایی ارسال خواهد شد و این اداره‌کل هیچ گونه مسامحه‌ای در زمینه ایمنی شهروندان نخواهد نمود.

گفتنی است، در چهارماهه نخست امسال، ۱۴۵۳ فقره تاییدیه استاندارد برای تجهیزات تفریحی در سطح استان تهران صادرشده‌است.

لینک مرتبط: https://ieico.com/services/industrial-equipment-inspection/amusment-park-equipment-inspection/

منبع: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home/

پلمپ شهربازی های غیر استاندارد در تهران

 250 total views,  1 views today