گزارش تصویری از پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه ضخامت سنجی و بازرسی از خطوط لوله های گرم و سرد مجتمع صنایع پتروشیمی کرمانشاه مطابق با استاندارد API 570 & 574 که در شرایط سخت کرونا و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی، توسط بازرسین متعهد شرکت بازرسی مهندسی ایران iei

بازرسان استاندارد، شهربازی الهیه در شهرستان بهارستان را به دلیل نداشتن مجوز بهره‌برداری برای تجهیزات خود، با دستور دادستانی این شهرستان پلمپ کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای عباس نوری مدیرکل استاندارد استان تهران، با اشاره به اجباری بودن استانداردسازی مراحل ساخت، نصب و بهره‌برداری از تجهیزات تفریحی زمین‌های بازی و شهربازی‌ها، گفت: تجهیزات شهربازی الهیه توسط کارشناسان این اداره‌کل پلمپ شده بود، که پس از فک پلمپ غیرقانونی توسط بهره‌بردار مجموعه، پرونده برای رسیدگی به محاکم قضایی ارجاع شد.

وی در این خصوص توضیح داد: شهربازی مذکور با توجه به مکاتبات این اداره‌کل با شهرداری گلستان و اخطار به بهره‌بردار، در خصوص ممنوعیت فعالیت به دلیل نداشتن مجوز بهره‌برداری برای تجهیزات بازی خود، با دستور مستقیم دادستان شهرستان بهارستان و با حضور ماموران نیروی انتظامی و نماینده شهرداری گلستان پلمپ شد. دبیر شورای استاندارد استان تهران، با تاکید بر اینکه همه مالکان و بهره‌برداران تجهیزات تفریحی باید تصویر مجوز بهره‌برداری معتبر خود را در معرض دید مراجعان قرار دهند، هشدار داد: در صورت اقدام نکردن به استانداردسازی تجهیزات خود، علاوه بر پلمپ تجهیزات و ممانعت از ادامه فعالیت، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

منبع: https://www.iribnews.ir/00EcDx

عباس نوری، مدیرکل استاندارد استان تهران با هشدار خطرات شیرآلات غیراستاندارد، به شهروندان توصیه کرد: حتما شیرآلات بهداشتی استاندارد خریداری کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، عباس نوری در این خصوص گفت: درجریان بازرسی بازرسان استاندارد از واحدهای تولیدی، علم یونیکا و شیرآلات اهرمی ظرفشویی، روشویی و حمام با نام تجاری آسمان، بدلیل نداشتن پروانه استاندارد، و نیز جعل علامت استاندارد، در شهرک صنعتی عباس آباد شناسایی و توقیف شد.
وی در پایان با تاکید براینکه پرونده واحد متخلف برای رسیدگی قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد، افزود: در استان تهران ۲۹۰ واحد تولیدی انواع شیرآلات، از این اداره‌کل پروانه کاربرد علامت استاندارد دریافت کرده‌اند.

تاسیسات سیلندرپرکنی گاز مایع غیراستاندارد پلمب می‌شود

عباس نوری، مدیرکل استاندارد استان تهران با هشدار درخصوص خطرات سیلندر گاز مایع، گفت: بهره‌برداران تاسیسات سیلندرپرکنی گاز مایع موظف به استانداردسازی و اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، عباس نوری در این خصوص تشریح کرد: براساس مصوبه شورای عالی استاندارد، از مهرماه سال ۱۳۹۳، خدمت شارژ سیلندر گاز مایع مشمول استاندارد اجباری گردید و تمامی تاسیسات شارژ سیلندر گاز مایع اعم از سیلندرهای مسافرتی ، ۱۱ کیلوگرمی و ظرفیت های بالاتر، موظف به رعایت الزامات استاندارد ملی ۸۴۱ و اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای خدمت مذکور هستند.

دبیر شورای استاندارد استان با اشاره به روش اجرایی صدور، تمدید، تجدید، تعلیق، ابطال و صدور مجدد پروانه کاربرد علامت استاندارد، افزود: تاسیسات مذکور موظفند هر ساله توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت‌شده، مورد بازرسی قرار گیرند و نسبت به رفع موارد عدم انطباق اعلامی اقدام نمایند.

مدیرکل استاندارد استان تهران همچنین با اعلام ممنوعیت استفاده از فرآورده گاز مایع سیلندری در خودروها به عنوان سوخت، به کلیه بهره‌برداران تاسیسات شارژ سیلندر گاز مایع فاقد پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز هشدار داد: در صورت عدم اقدام برای استانداردسازی، این اداره‌کل ضمن پلمپ تجهیزات و معرفی به مراجع قضایی، نسبت به هماهنگی با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران، برای قطع سهمیه تا زمان اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اقدام خواهد نمود.

در استان تهران تاکنون ۷ واحد شارژ سیلندر گاز مایع موفق به اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای خدمت مذکور شده‌اند و ۳ واحد در حال رفع موارد عدم انطباق اعلامی جهت اخذ پروانه استاندارد هستند.

منبع: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home

مدیرکل استاندارد استان تهران با اشاره بر اجباری بودن استاندارد لوله‌های برق خرطومی و صلب ، گفت: در جریان بازرسی بازرسان استاندارد، ۲۰هزار متر لوله غیراستاندارد در بازار لاله‌زار و پل چوبی تهران، شناسایی و توقیف شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، وی تشریح کرد: در گشت مشترک بازرسان استاندارد و نمایندگان انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصلات پی وی سی، در منطقه لاله‌زار و پل چوبی تهران، ۳هزار شاخه ۶ متری لوله برق صلب (از جنس پلی آمید) و ۲هزارمتر لوله خرطومی فاقد علامت استاندارد توقیف و صورتجلسه شد.

نوری افزود: واحدهای صنفی متخلف متعهد شدند، ظرف مدت ۷ روز، کلیه این محصولات غیراستاندارد را مرجوع کنند و مستندات خود را به اداره‌ کل استاندارد استان تهران ارائه دهند.

منبع: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home

عباس نوری با تاکید بر اجباری بودن استاندارد نمک، گفت: در جریان بازرسی‎‌های بازرسان استاندارد از مراکز عمده‌فروشی در شهرستان شهریار، ۴ تن نمک یددار غیراستاندارد کشف و توقیف شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، نوری در تشریح این خبر گفت: در این بازرسی‌ها که نماینده انجمن نمک ایران نیز حضور داشت، نمک‌های دارای نشان جعلی استاندارد و یا بدون نشان استاندارد با نام‌های تجاری زندگی، البرز، سما، سلاله، الماس، سالمند، غزل ناز، طلای سرخ، بی بی، امیران توقیف و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ادامه داد: ۱۰ واحد تولیدی و بسته‌بندی نمک در استان تهران، از این اداره‌‎کل پروانه کاربرد نشان استاندارد دریافت کرده‌اند.

منبع: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home

هرساله مالکان و بهره برداران جایگاه های عرضه سوخت گاز طبیعی موظف به همکاری با ادارات کل استاندارد استان برای انجام بازرسی از تجهیزات جایگاه های سوخت تحت مدیریت خود هستند.

در این راستا شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده با مراجعه به جایگاه های عرضه سوخت نسبت به انجام بازرسی از تمام تجهیزات اعم از کمپرسور، درایر، لوله کشی ها، اتصالات و مخازن ذخیره گاز طبیعی در جایگاه برابر با الزامات استانداردهای ملی مربوطه اقدام می نمایند.

پس از انجام بازرسی، شرکتها موظف به ارسال گزارش موارد عدم انطباق به ادارات کل استانی هستند. در صورت مشاهده موارد عدم انطباق بحرانی و پرخطر، اداره کل استاندارد استان گزارش وضعیت ایمنی پرخطر را به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منعکس نموده و متعاقبا شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نامه درخواست قطع انشعاب گاز را به شرکت گاز استان ارسال می نماید.

با توجه به ممنوعیت عرضه سوخت به خودرو ها توسط جایگاه در وضعیت ایمنی پر خطر، مالک یا بهره بردار جایگاه باید نسبت به رفع کلیه موارد عدم انطباق اعلامی توسط شرکت بازرسی اقدام نموده و پس از انجام بازرسی مجدد و اعلام وضعیت ایمنی کم خطر یا خطر متوسط (مشروط به ارائه تعهد رفع نواقص طی دو ماه) گاز جایگاه وصل و مجاز به ارائه خدمات به خودروها می باشد.

منبع: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home/

مدیرکل استاندارد تهران گفت: در مرحله اول طرح کنترل بازار بازرسان استاندارد، از واحدهای صنفی دو صنعت فرش و لوله‌ها و اتصالات پلیمری در تهران بازرسی شد و به واحدهای عرضه‌کننده محصولات غیراستاندارد، مهلت یک هفته‌ای برای جمع‌آوری این کالاها داده‌شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، نوری در این خصوص تشریح کرد: برچسب و نشانه‌گذاری فرش ماشینی مشمول مقررات استاندارد اجباری است و واحدهای تولیدی و صنفی باید فرش با برچسب استاندارد تولید و توزیع کنند.

وی افزود: در این راستا، پس از بازرسی بازرسان استاندارد و نمایندگان اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران، از بورس عرضه فرش‌های ماشینی، به واحدهای متخلف، فرصت یکی هفته‌ای برای رفع نواقص محصولات خود داده شد.

همچنین بازرسان استاندارد در جریان بازرسی از بازار فرآورده لوله و اتصالات پلیمری از جمله PVC-U، PE و… در محدوده خیابان شادآباد تهران، به ۷ واحد متخلف درخصوص جمع‌آوری فرآورده‌های فاقد کد ۱۰ رقمی استاندارد، اخطار داده‌شد.

منبع: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home/

در پی پیامدهای منفی زیست محیطی ناشی از رویکرد توسعه یک جانبه اقتصادی، خرسندیم که در پیام روز جهانی استاندارد، آینده درخشان بشر در گرو حرکت به سمت توسعه پایدار و همکاری همه جانبه برای تحقق این امر، ترسیم شده است.

خوشبختانه شرکت بازرسی مهندسی ایران در سالهای اخیر، به عنوان پیمانکار شخص ثالث، گام های زیادی جهت حفظ محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی برداشته است و از امروز با تاکید بیشتری در این مسیر حرکت خواهد کرد.

iei سالهاست که در حوزه بازرسی تجهیزات cng با نظارت بر ساخت و  باز و بست مخازن، بازرسی جایگاه های سوخت و … همواره در تلاش است در راستای جایگزینی سوخت CNG به عنوان سوخت پاک تر (با آلایندگی کمتر)  نسبت به بنزین، خدمات شایانی را ارائه کند.

همچنین در سالهای اخیر در صنعت خودرو، به عنوان بازوی کمکی استاندارد و سازمان محیط زیست، نقش به سزایی در کنترل آلایندگی خودروهای تولیدی ایفا کرده ایم و امیدوار به ادامه این روند با قدرت بیشتر هستیم.

اکنون نیز با راه اندازی گروه بازرسی انرژی و معاینه فنی موتورخانه ضمن اخذ مجوزهای مربوط به این زمینه بازرسی و با به کارگیری نیروهای مجرب در تلاش هستیم در راستای بهینه سازی مصرف انرژی قدم برداریم و این اطمینان را می دهیم که در مسیر اجرای سیاست های خرد و کلان استاندارد از هیچ تلاشی مضایقه نکنیم.

در پایان امیدواریم که با اجرای دقیق و به موقع استانداردها، دست به دست هم، جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم.

پیام روز جهانی استاندارد ۲۰۲۱
چشم انداز مشترک برای جهانی بهتر

اهداف توسعه پایدار که  برای رفع نابرابریهای اجتماعی، توسعه اقتصاد پایدار و کاهش سرعت تغییرات اقلیمی طرح ریزی شده اند، بسیار بلند پروازانه هستند. تحقق آنان مستلزم همکاری بسیاری از شرکای دولتی و خصوصی و استفاده از همه ابزارهای موجود، از جمله استانداردهای بین المللی و ارزیابی انطباق است.
مبارزه سخت در برابر یک بیماری همه گیر جهانی، ضرورت پرداختن به اهداف توسعه پایدار به روشی فراگیر را آشکار ساخت تا از این طریق به تقویت جوامع پرداخته و آنان را انعطاف پذیرتر و باثبات تر سازد. امروز ما از شما دعوت می کنیم در ماموریتی به ما ملحق شوید که اهداف توسعه پایدار را برای بازسازی بیشتر تائید می کند. در این راستا استانداردها بیش از همیشه مرتبط هستند.
سیستم یکپارچه استانداردها بر همکاری استوار است. این خود گواهی بر قدرت همکاری و این اطمینان است که ما با هم از مجموع اجزای خود قوی تر هستیم. با همکاری مشترک، ما مردم را با راه حل های واقعی برای مقابله مستقیم با چالش های پایداری توانمند می کنیم.
با چنین عزم و اراده ای است که  توجه ما در طرح ریزی چند ساله روز جهانی استاندارد به نمایش روشهای مختلف مشارکت استانداردهای بین المللی درموفقیت اهداف توسعه پایدار جلب شده است.
ما با یکدیگر هم پیمان هستیم تا  دستور کار۲۰۳۰ را با استانداردهایی برای اهداف توسعه پایدار و “چشم انداز مشترک برای جهانی بهتر” سرعت بخشیم.

Tower Crane specifications / مشخصات جرثقیل برجی:

نام سازنده: پوتین  / Manufacturer: POTAIN Co.

ظرفیت اسمی: ۱۲ تن /  Nominal Capacity: 12 Ton

ارتفاع کاری: ۱۴۸ متر / Height of lifting operation: 148 m

تعداد سکشن ها: ۴۶ عدد /  Section No’s: 46

طول فلش: ۴۰ متر  / Flash length: 40 m

شعاع کاری: ۲۴٫۶ متر / Working Radius: 24.6 m

Inspection standard/code reference: ASME B30.3 – Edition 2016

ضمن قدردانی از زحمات جناب آقای مهندس طاهری

مدیر پروژه و بازرس پرتلاش دپارتمان بازرسی جرثقیل و تجهیزات بالابر

مرداد ماه ۱۴۰۰