حضور شرکت بازرسی مهندسی ایران در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو

شرکت بازرسی مهندسی ایران (iei) در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو با داشتن غرفه اختصاصی در نمایشگاه جانبی آن حضور داشت. این همایش و نمایشگاه جانبی در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه سال جاری در سالن همایش های برج میلاد با حضور شرکت های خودرو سازی داخلی و خارجی برگزار شد.

پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو با محوریت زنجیره تامین رقابت پذیر مواد اولیه، قطعه سازی و لجستیک با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر مسعود نیلی مشاور رئیس جمهور، دکتر منصور معظمی رئیس هیات عامل ایدرو و تنی چند از مسئولان این حوزه در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.

در این همایش و نمایشگاه جانبی آن ۱۸۰۰ نفر از متخصصان و فعالان صنعت خودروی کشور و همچنین ۲۲۰ نفر میهمان خارجی از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، انگلستان، روسیه، کره جنوبی، ژاپن، چین، تایوان، هند، ترکیه، عراق، ترکمنستان و ۳۸ شرکت قطعه ساز داخلی و خارجی حضور داشتند.

در خلال برگزاری پنجمین همایش خودرو ایران، نشستهای تخصصی و پنل پرسش و پاسخ در زمینه چالش های صنعت قطعه سازی با حضور روسای انجمن های قطعه سازی برگزار شد.

شرکت بازرسی مهندسی ایران به عنوان پرچمدار صنعت بازرسی در کشور و یکی از سرشناس ترین شرکت های فعال در این صنعت از جمله شرکت هایی است که در زمینه بازرسی قطعات خودرو، تأیید نوع خودرو و ارزشیابی کیفی خودرو فعالانه شرکت دارد.

بازدیدکنندگان غرفه شرکت بازرسی مهندسی ایران در این بازدیدها در جریان ویژگیها، مزیت ها و سابقه طولانی شرکت بازرسی مهندسی ایران و حوزه های گوناگون فعالیتهای آن قرار گرفتند و نسبت به همکاری با شرکت بازرسی مهندسی ایران که امسال تنها شرکت بازرسی دارای غرفه اختصاصی در همایش صنعت خودرو  بود ابراز تمایل کردند.

همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران در حالی به ایستگاه پنجم خود رسیده است که به‌رغم تمام تلاش‌ها و حرکت‌ها، همچنان در ارتباط با جنبه های کیفی صنعت خودرو سازی با سطح اول این صنعت در عرصه جهانی فاصله زیادی داریم، فاصله‌ای که به شکل‌های مختلف از سوی بسیاری از متولیان، دست‌اندرکاران وکارشناسان این صنعت مورد اشاره قرار گرفته است و هر کدام نیز بنا بر جایگاه و موقعیت خود نسخه‌های متفاوتی برای این مهم، پیچیده و تجویز کرده‌اند.تا به این جای کار از نظر کمی در حال رشد هستیم و از نظر کیفی به آن جایگاهی که باید بنابر سن و سال این صنعت سال‌ها پیش می‌رسیدیم، دست نیافته‌ایم.

به بیان دیگر طی سال‌های اخیر متولیان این صنعت به صراحت اعلام و عنوان کرده‌اند صنعت خودروی کشور بنابر دلایلی تاکنون نتوانسته است در سطح اول حرفی برای گفتن داشته باشد. آن‌ها درباره چرایی این مساله تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که برای عبور از وضعیت فعلی چاره‌ای جز مشارکت با تولیدکنندگان برتر این صنعت و انتقال تکنولوژی تولید به داخل و بومی‌سازی آن‌ها نداریم.

 34 total views,  2 views today