گزارش بازدید مدیر کل خودرو وزارت صمت از سایت ایران خودرو فارس

 

روز چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱۹آقای دکتر معمارباشی مدیر کل صنایع حمل و نقل وزارت صمت با همراهی آقای مهندس محمدرضا اویسی مدیر عامل شرکت بازرسی مهندسی ایران (iei) و جمعی از مدیران و کارشناسان فنی جهت بررسی وضعیت و مشکلات تولید خودروی کشور در سایتهای مستقر در خارج از تهران از سایت ایران خودرو فارس بازدید نمودند.
دکتر معمارباشی در بازدید از سایت ایران خودرو فارس به بررسی مسائل و مشکلاتی اعم از عدم تامین به موقع قطعات خودروهای تولیدی و محدودیتهای تردد در محورهای مواصلاتی استان فارس در ایام تعطیل و تاخیر ۱۰ تا ۱۵ روزه در ارائه پلاک یا شماره گذاری خودروها از سوی نیروی انتظامی پرداخت.
ایشان همچنین پیشنهاداتی در خصوص تسریع ارائه پلاک خودروهای آماده تحویل توسط نیروی انتظامی در سراسر کشور و تسریع در تهیه قطعات کسری خودروهای دپو شده در محوطه کارخانه توسط گروه صنعتی ایران خودرو ارائه نمود.
سپس به محل مخصوص آدیت محصولات تولیدی(ارزشیابی کیفی محصول) مراجعه نموده و از نزدیک با فرآیند ارزشیابی کیفی محصولات تولیدی توسط شرکت بازرسی مهندسی ایران( iei) بازدید نموده و در جریان نحوه و کم و کیف ارزشیابی کیفی خودرو قرار گرفتند. همچنین ایشان به بیان راهکارهایی در خصوص افزایش تعداد نمونه برداری ارزشیابی کیفی خودرو و نزدیک نمودن تعداد نمونه برداری از محصولات تولیدی به اهداف مدنظر طبق استاندارد ارزشیابی ملی خودرو ارائه نمودند
در رابطه با موضوع ارزشیابی مهندس اویسی خاطر نشان کردند که بایستی استاندارد ملی ارزشیابی خودرو طبق نیازهای امروز صنعت خودروی کشور به روزآوری گردد.
در ادامه مهندس علی کریمی مدیرعامل سایت ایران خودروی فارس با بیان آمار تولیدی امسال نسبت به سال گذشته اعلام کردند که که در مقطع کنونی توانسته‌ایم با همت قطعه سازان و بومی‌سازی قطعات از دوره افت ناشی از تحریم در تولید خودرو عبور کنیم.وی، با اشاره به تولید ۱۶ هزار و ۷۵۶ دستگاه خودرو پژو پارس سال در سایت ایران خودرو فارس و عرضه آن به بازار طی سال ۹۸ اظهار داشت: برنامه تولید سایت ایران خودرو فارس در سال جاری نیز تولید ۲۰ هزار دستگاه خودرو پارس سال است که با توجه به تولید روزانه ۸۵دستگاه، امکان تحقق و دستیابی به هدف مذکور فراهم است.
مهندس کریمی افزود: با توجه به اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه، سهم حمل و نقل ریلی باید به ۳۰ درصد برسد، لذا سایت ایران خودرو فارس برای توزیع محصولات تولیدی خود از شبکه حمل و ‌نقل جاده‌ای و ریلی استفاده می‌کند .ایشان ادامه داد: شرکت ایران خودرو فارس به منظور تعامل با مشتریان و ذینفعان و جلب رضایتمندی آنها، از طریق تعریف پروژه‌های کیفی و ارزیابی مستمر آنها توانسته اهداف کیفی در کاهش مراجعه مشتریان به نمایندگی‌ها و کسب اهداف سه ستاره کیفی محصول در شاخص شرکت بازرسی مهندسی ایران را کسب کند.
لازم به ذکر است که در این بازدید آقایان مهندس طهماسبی افشار مدیر پروژه ارزشیابی کیفی خودرو از شرکت بازرسی مهندسی ایران و مهندس عزیزی کارشناس اداره صنایع حمل و نقل وزارت صمت نیز حضور داشتند.

 512 total views,  17 views today

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .