قابل توجه فروشگاههای اینترنتی : فروش کالاهای غیراستاندارد در فروشگاه‌های اینترنتی جرم است

فروشگاه‌های اینترنتی

مدیرکل استاندارد استان تهران از ممنوعیت عرضه و توزیع کالاهای غیراستاندارد در فروشگاه‌های اینترنتی خبر داد و گفت: با تخلف  فروشندگان اینترنتی از طریق نظارت دقیق و همه جانبه، به صورت جدی برخورد می‌کنیم.

قابل توجه فروشگاههای اینترنتی : عباس نوری در تشریح این خبر گفت: به استناد بند ۱۱ ماده ۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، نظارت بر حسن اجرای استانداردهای اجباری کالاها و خدمات از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران است؛ همچنین براساس ماده ۱۵ این قانون، هرگاه اجرای استاندارد در مورد کالاها و خدماتی، اجباری اعلام شود، تولید، تمرکز، توزیع و فروش اینگونه کالاها و خدمات بدون علامت استادارد و یا بدون تایید سازمان ملی استاندارد ایران ممنوع است.

( قابل توجه فروشگاههای اینترنتی ) وی ادامه داد: به استناد قانون مذکور، و با هدف صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان، با هرگونه فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری بدون مجوز استاندارد که در فروشگاه‌های اینترنتی عرضه شود، برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

مدیرکل استاندارد استان تهران در پایان یادآور شد: شهروندان می‌توانند نسبت به ثبت شکایات خود، از طریق سامانه گویای ۱۵۱۷ اقدام نمایند.

لینک مرتبط: https://ieico.com/services/commodity-inspection

منبع خبر: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home/

قابل توجه فروشگاه های اینترنتی (فروش چه کالاهایی ممنوع است)
فروشگاه‌های اینترنتی

 39 total views,  1 views today

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .