قابل توجه فروشگاههای اینترنتی : فروش کالاهای غیراستاندارد در فروشگاه‌های اینترنتی جرم است

فروشگاه‌های اینترنتی

مدیرکل استاندارد استان تهران از ممنوعیت عرضه و توزیع کالاهای غیراستاندارد در فروشگاه‌های اینترنتی خبر داد و گفت: با تخلف  فروشندگان اینترنتی از طریق نظارت دقیق و همه جانبه، به صورت جدی برخورد می‌کنیم.

قابل توجه فروشگاههای اینترنتی : عباس نوری در تشریح این خبر گفت: به استناد بند ۱۱ ماده ۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، نظارت بر حسن اجرای استانداردهای اجباری کالاها و خدمات از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران است؛ همچنین براساس ماده ۱۵ این قانون، هرگاه اجرای استاندارد در مورد کالاها و خدماتی، اجباری اعلام شود، تولید، تمرکز، توزیع و فروش اینگونه کالاها و خدمات بدون علامت استادارد و یا بدون تایید سازمان ملی استاندارد ایران ممنوع است.

( قابل توجه فروشگاههای اینترنتی ) وی ادامه داد: به استناد قانون مذکور، و با هدف صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان، با هرگونه فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری بدون مجوز استاندارد که در فروشگاه‌های اینترنتی عرضه شود، برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

مدیرکل استاندارد استان تهران در پایان یادآور شد: شهروندان می‌توانند نسبت به ثبت شکایات خود، از طریق سامانه گویای ۱۵۱۷ اقدام نمایند.

لینک مرتبط: https://ieico.com/services/commodity-inspection

منبع خبر: https://tehran.isiri.gov.ir/portal/home/

قابل توجه فروشگاه های اینترنتی (فروش چه کالاهایی ممنوع است)
فروشگاه‌های اینترنتی

 834 total views,  1 views today

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.