صدور ۸۳۰۰ گواهی تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور در استان تهران

عباس نوری، مدیرکل استاندارد استان تهران از صدور ۸۳۰۰ گواهینامه تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت : صدور پروانه پایان کار از سوی شهرداری‌ها برای کلیه ساختمان‌های دارای آسانسور، منوط به اخذ گواهینامه تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور از اداره‌کل استاندارد استان است. ( صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور )

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان تهران، یکی از شرح وظایف ادارات‌کل استاندارد استان‌ها نظارت بر کیفیت و ایمنی خدمات آسانسور از طریق شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده است و در صورت تایید ایمنی و عملکرد آسانسور توسط شرکت بازرسی، اداره‌کل استاندارد استان گواهینامه تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور را صادر می‌کند.

دبیر شورای استاندارد استان افزود: شهروندان، مالکان، مهندسان و انبوه‌سازان به منظور رعایت الزامات فنی، تامین ایمنی تجهیزات نصب شده و پیشگیری از بروز اشکال در فرایند صدور پایان کار ساختمان، باید فقط با شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور صادره از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قرارداد منعقد کنند.

نوری به کلیه مالکان ساختمان‌ها هشدار داد: تاییدیه‌های آسانسور دارای اعتبار یکساله است و در صورت اتمام اعتبار گواهینامه‌های مذکور، مالک یا بهره‌بردار یا شرکت سرویس و نگهداری آسانسور، باید با مراجعه به سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به آدرس lift.inso.gov.ir نسبت به ارائه درخواست بازرسی ادواری اقدام نماید و در صورت عدم انجام بازرسی ادواری سالیانه، مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی به عهده مالکان، مدیران ساختمان و شرکت طرف قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور مربوطه خواهد بود.

این مقام مسؤول در پایان،  به شهروندان توصیه کرد: با توجه به دستور ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، از سال ۱۳۹۶ نصب پلاک شناسه آسانسور در داخل کابین آسانسورها الزامی است؛ لذا شهروندان و کاربران آسانسور می‌توانند شناسه ملی آسانسور را به سامانه پیامکی سازمان ملی استاندارد با شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال نموده و  اطلاعاتی مثل نام و مشخصات شرکت بازرسی، نام و مشخصات شرکت فروشنده و تاریخ انقضای تأییدیه بازرسی آسانسور مورد نظر را دریافت نمایند. ( صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور )

لینک مرتبط: https://ieico.com/services/lift-escalator-inspection/

https://tehran.inso.gov.ir/portal/home/

صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور
صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور

 839 total views,  9 views today

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .